A kozmetológiában sok természetes összetevőt használnak. Az egyik ilyen széles körben elterjedt összetevő a fahéj. Csodálatos illata és íze mellett széles körű felhasználást is kínál a bőr- és a hajápolásban. Mi megmutatjuk, hogyan tudod a leginkább kihasználni a tulajdonságait.

Otthoni bőrápolás

A fahéj az arc és a test bőrét puhává és simavá varázsolja. Ráadásul antibakteriális és feszesítő tulajdonságokkal is rendelkezik, így pattanásokra és zsíros bőrre is használható. Továbbá segít megszabadulni a korpától is, mivel a fahéj képes eltávolítani a betegséget okozó gombát. A bőrápolás során fontolóra veheti a fahéj-olaj alkalmazását is az antioxidáns tulajdonságai miatt.

Fahéj arcmaszk

Egy teáskanál fahéjat keverjünk egy teáskanál mézzel, kefirral vagy olvasztott vajjal. Vastag, sűrű állagúra keverjük. Vigyél fel vastag réteget a legproblematikusabb helyekre (arcra, állra, orra, homlokra), míg a nyakon és a dekoltázsnál a réteg vékonyabb legyen. Hagyd rajta 10 percig, majd meleg vízzel öblítsd le. Az arcmaszknak köszönhetően a bőr tiszta, rugalmas és sima lesz.

Meleg fahéjfürdő

Adj hozzá őrölt fahéjat és néhány csepp olajat a fürdővízhez. Ez fokozni fogja a vérkeringést, felmelegít és megtisztítja a bőrt. Fürdés közben akár egy speciális kesztyűvel masszázst is végezhetsz. A fahéjfürdő nagyszerű azoknak az embereknek, akik épp megfázással vagy influenzával küzdenek.

Fahéj bőrradír kéz, láb és az ajkak számára

A fahéjat könnyen használhatjuk kéz, láb és ajkak radírozására. Csak össze kell keverni egy kevés cukorral, sóval vagy más szemcsés termékkel. Adj hozzá némi mézet, joghurtot vagy olajat a megfelelő állag elérése érdekében. Viszont amikor az ajkakad radírozod, mindenképp vedd figyelembe, hogy a bőr itt nagyon érzékeny.

Karcsúsító testápoló

Egy tasak őrölt fahéjat keverj össze vízzel. Azokra a testrészekre vidd fel a keveréket, amelyek a legproblémásak, például a combok. Ezután tekerd be műanyag fóliával és várj körülbelül 20 percet, majd öblítsd le vízzel, és használj testápolót. Ha kielégítő eredményeket szeretnél elérni, a kezeléseket rendszeresen – legalább hetente egyszer – kell elvégezni. Nem használhatják terhes nők, vesebetegek, magas vérnyomás betegségben vagy szklerózisban szenvedők.